O firmie

Grupa Konsultingowo-Inżynieryjna Kompleks S.A.   

Grupa Konsultingowo–Inżynieryjna Kompleks S.A. to nowoczesna firma z tradycjami, działająca na polskim rynku nieprzerwanie od 1991 roku.

Główna siedziba, centrum logistyczne oraz hale produkcyjne znajdują się w Wałbrzychu, oddziały firmy zlokalizowane są we Wrocławiu, Warszawie, na Śląsku funkcjonuje biuro techniczno-handlowe.

Spółkę Kompleks można uznać za prekursora w dziedzinie instalacji z tworzyw sztucznych w Polsce. Trzeba było włożyć wiele wysiłku, aby na początku lat 90-tych przekonać kogokolwiek do instalacji z tworzyw. Brak fachowców, informacji technicznej, a przede wszystkim brak zaufania do nowych technologii spowodował, że firma wzięła na siebie wiele obowiązków związanych z procesem inwestycyjnym, tj. projektowaniem, szkoleniem firm, zakupem materiałów i montażem. W tym samym czasie w krajach zachodnich instalacje z tworzyw były już stosowane na szeroką skalę. W chwili obecnej instalacje z tworzyw sztucznych są bardzo popularne również na rynku polskim, a Kompleks może pochwalić się znaczącą rolą, jaką wniósł w ten długotrwały proces przekonywania do zalet tworzyw sztucznych w instalacjach.

Obecna działalność

Dwa podstawowe sektory działalności Spółki związane są z branżą przemysłową oraz basenową. Firma koncentruje się na doradztwie oraz na sprzedaży urządzeń i technologii dla inwestycji prowadzonych w tych branżach.

Ponadto Spółka konsekwentnie realizuje rozbudowę własnych linii i jest producentem :

  • kanałów i kształtek wentylacyjnych z chemoodpornych tworzyw sztucznych CHEMOWENT,
  • systemu rur kompozytowych preizolowanych TERMOTECH (Termoplasty,  Duroplasty oraz stal).

Duża wiedza techniczna oraz doświadczenie na polu instalacji z tworzyw sztucznych umożliwiły Spółce współpracę z największymi firmami wykonawczymi. Systemy rurowe z tworzyw oferowane przez Kompleks funkcjonują między innymi w takich zakładach jak PKN Orlen, Zakłady Chemiczne Anwil, Fabryka 3M, CCC Polkowice, Zakłady Chemiczne POLICE S.A. ,  Krakodlew S.A, UNILEVER Polska S.A., Zakład Synthos Dwory 7.

W ramach działalności w sektorze basenowym firma Kompleks dostarczyła produkty do kilkuset basenów wybudowanych w Polsce, w tym do czołowych inwestycji takich jak aquaparki w Sopocie i Zielonej Górze, Termy Maltańskie w Poznaniu, aquapark w Zakopanem. Dostawy obejmowały technologię przesyłu, filtracji, uzdatniania wody metodami chemicznymi, ozonowania oraz regulacji temperatury.

Newsletter

W naszym newsletterze raz na 1-2 miesiące informacje techniczne, narzędzia do projektowania, ciekawe realizacje, wydarzenia branżowe.