Poland English Russian German

Małe wentylatory promieniowe FRv 075 - 110+

Małe wentylatory promieniowe typu Rv do tłoczenia agresywnych i wybuchowych gazów, par i oparów o zawartości pyłu < 5 mg/m3 i temperaturze maks. 40°C, temperatura otoczenia maks. 40°C.

Obudowa wentylatorów z polipropylenu, wykonana metodą wtryskową, ze zintegrowanym, niewymagającym konserwacji systemem uszczelnienia za pomocą uszczelki labiryntowej.

W wersji Ex wentylatory promieniowe dodatkowo z blokadą smarową i uszczelnieniem pierścieniem samouszczelniającym. Zgodność z VDMA 24 169 i RL94/9/WE (ATEX).

Wirnik bębnowy wentylatorów z polipropylenu, wykonany metodą wtryskową z ułopatkowaniem grzbietowym zapewniającym gwarantowane podciśnienie na przepuście wału podczas pracy.

Zgodny z dyrektywą ATEX napęd bezpośredni za pomocą znormalizowanego silnika IEC-34 z odpornymi na temperaturę nadbudówkami na obudowie i wirniku, dla zapobieżenia odkształceniom pozycji montażu także w przypadku awarii.

DANE TECHNICZNE: 

Pozycja obudowy:

GL

Kierunek wydmuchiwania:

  • regulacja 8 x 45° w wersji C

  • obrót o 360° w wersji F

Napęd:

silnik znormalizowany 1 x 230 V lub 3 x 230/400 V, 50 Hz,

Wersja EX - tylko 3 x 230/400 V, 50 Hz,

IP55, klasa cieplna F, ze stykiem termicznym

Stopień ochrony dla wersji Ex:

  • C – z konsolą z tworzywa sztucznego i tłumikiem drgań,  nadaje się do każdej pozycji montażu

  • F – z kołnierzem z tworzywa sztucznego, obracany o  360° z uszczelnieniem i tłumikiem drgań, nadaje się do każdej pozycji montażu

Akcesoria:

komplet gumowych tłumików drgań

Małe wentylatory promieniowe FRv 075 - 110+

Małe wentylatory promieniowe FRv 075 - 110+

 

funken