Poland English Russian German

Grupa Konsultingowo-Inżynieryjna Kompleks S.A.   

Grupa Konsultingowo–Inżynieryjna Kompleks S.A. to nowoczesna firma z tradycjami, działająca na polskim rynku nieprzerwanie od 1991 roku.

Główna siedziba, centrum logistyczne oraz hale produkcyjne znajdują się w Wałbrzychu, oddziały firmy zlokalizowane są we Wrocławiu i Warszawie, biuro techniczno-handlowe na Śląsku.

Firmę Kompleks można uznać za prekursora w dziedzinie instalacji z tworzyw sztucznych w Polsce. Trzeba było włożyć wiele wysiłku, aby na początku lat 90-tych przekonać kogokolwiek do instalacji z tworzyw. Brak fachowców, informacji technicznej, a przede wszystkim brak zaufania do nowych technologii spowodował, że firma wzięła na siebie wiele obowiązków związanych z procesem inwestycyjnym, tj. projektowaniem, szkoleniem firm, zakupem materiałów i montażem. W tym samym czasie w krajach zachodnich instalacje z tworzyw były już stosowane na szeroką skalę. W chwili obecnej instalacje z tworzyw sztucznych są bardzo popularne również na rynku polskim, a Kompleks może pochwalić się znaczącą rolą, jaką wniósł w ten długotrwały proces przekonywania do zalet tworzyw sztucznych w instalacjach.

OBECNA DZIAŁALNOŚĆ

Dwa podstawowe sektory działalności Spółki związane są z branżą przemysłową oraz basenową. Firma realizuje sprzedaż urządzeń i technologii dla inwestycji prowadzonych w tych branżach.

Duża wiedza techniczna oraz doświadczenie na polu instalacji z tworzyw sztucznych umożliwiły Spółce współpracę z największymi firmami wykonawczymi w tej branży. Systemy rurowe z tworzyw oferowane przez Kompleks funkcjonują w takich zakładach jak PKN Orlen, Lotos, TVP, wiele zakładów chemicznych, liczne elektrociepłownie, huty, zakłady tłuszczowe i wiele innych.

Spółka konsekwentnie realizuje rozbudowę własnych linii produkcyjnych :

  • kanałów i kształtek prostokątnych systemu CHEMOWENT

  • systemu rur kompozytowych TERMOTECH Termoplasty i TERMOTECH Duroplasty;

W ramach działalności w sektorze basenowym firma Kompleks dostarczyła produkty do kilkuset basenów wybudowanych w Polsce, w tym do czołowych inwestycji takich jak aquaparki w Sopocie i Zielonej Górze, Termy Maltańskie w Poznaniu, aquapark w Zakopanem. Dostawy obejmowały technologię przesyłu, filtracji, uzdatniania wody metodami chemicznymi, ozonowania oraz regulacji temperatury.

biuro firmy Kompleks

centrum logistyczne firmy Kompleks

centrum logistyczne firmy Kompleks

centrum logistyczne firmy Kompleks

centrum logistyczne firmy Kompleks